10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان
10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

بردن سگ خود برای پیاده روی بارانی یا گردش در برف فوق العاده سرگرم کننده است و راهی عالی برای فعال نگه داشتن آنها در طول زمستان. اما ماجراجویی با توله سگ خود در شرایط سرد و مرطوب چالش های خاص خود را دارد. در اینجا چند ترفند یاد گرفته ایم تا سگ هایمان را در پیاده روی های زمستانی راحت، شاد و سالم نگه داریم.

توصیه های سریع

اگر عجله دارید، در اینجا یک مرور سریع از وسایل سگ مورد علاقه ما برای زمستان آورده شده است. می توانید از این به عنوان چک لیست استفاده کنید، اگرچه بسیاری از موارد زیر اختیاری هستند. همچنین در زیر اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چرا این محصولات را توصیه می کنیم ارائه خواهیم کرد.

برای مسیر:

در ماشین:

  • حوله خشک سریع – برای خشک کردن سگ خود پس از فعالیت های مرطوب
  • پتو – برای اینکه سگ خود را پس از پیاده روی دنج نگه دارید
  • حمام سگ – برای گرم نگه داشتن سگ مرطوب شما در ماشین
  • بانوج ماشین سگ / روکش صندلی – برای ایمن نگه داشتن سگ و تمیز نگه داشتن ماشین شما
  • غذای سگ و ظرف دربسته – برای نگهداری در ماشین برای صرف غذا در حین حرکت/فقط در صورت امکان
10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

تحمل دما – عواملی مانند نژاد، اندازه، سن، نوع خز، سطح فعالیت و متابولیسم تعیین می کنند که سگ شما در دماهای پایین چقدر خوب خواهد بود. سگ خود را در سرمای نزدیک به خانه، قبل از رفتن به سفرهای زمستانی مهم زیر نظر بگیرید. مراقب علائم ناراحتی مانند لرز، خم شدن، امتناع از راه رفتن، یا برداشتن/لیسیدن پنجه های خود باشید. شما سگ خود را بهتر می شناسید، بنابراین بهترین قضاوت خود را برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه زمانی مناسب است او را به سفر ببرید و چه زمانی بهتر است او را در خانه رها کنید، استفاده کنید. بیشتر سگ‌های سالم و فعال می‌توانند دما را تا انجماد تحمل کنند، اما برخی ممکن است از ژاکت بهره ببرند.– به خصوص سگهای جوان یا پیر یا آنهایی که کت کوتاه دارند. سگ‌های بسیار فعال یا عایق‌بندی شده می‌توانند در دماهای پایین‌تر از دهه بیست میلادی دوباره خلق کنند، فقط مطمئن شوید که سفر خود را کوتاه نگه دارید زیرا استراحت‌های طولانی برای هر دوی شما ناراحت‌کننده خواهد بود.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

انعطاف پذیر بمانید – بسیار مهم است که هنگام ماجراجویی با سگ ها نسبت به تغییر برنامه ها باز باشید. اگر شرایط سخت‌تر از آن چیزی است که انتظار داشتید، خوب است که به برنامه B بروید و تغییر دهید. درست مانند ما، سگ‌ها هم روزهای خوب و روزهای بد دارند – گاهی اوقات آنها با هیجان ساعت‌ها در میان برف‌ها شخم می‌زنند، در حالی که گاهی قبل از شروع به غر زدن می‌پردازند. پارکینگ حتی دور از چشم است. اگر اوضاع امن نیست، به شانس خود فشار نیاورید، به خصوص اگر بیش از یک ساعت از ماشین خود دور هستید. بهتر است سفر را کوتاه کنید و به سمت یک پیاده روی محافظت شده یا آسایش در خانه بروید تا اینکه در طول زمستان مرتکب اشتباهی شوید که می تواند منجر به آسیب جدی یا حتی مرگ شود.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

از پنجه‌ها محافظت کنید – سگ‌های مشتاق ممکن است در ابتدا با راه رفتن روی برف یا یخ آسیبی نبینند، اما بهتر است اگر علائم ناراحتی در آنها ظاهر شد، چیزی برای گذاشتن روی پنجه‌های سگ خود بیاورید. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطوح سرد (یا نمک هایی که برای یخ زدایی استفاده می شود) می تواند برای پدهای پنجه سگ شما مضر باشد و منجر به ترک خوردن، تاول ها و حتی هیپوترمی شود. چکمه های سگ یک راه حل ساده هستند. سگ شما ممکن است در ابتدا بامزه راه برود، اما به محض اینکه چیزی هیجان انگیزتر توجه آنها را به خود جلب کند، به زودی فراموش می کنند که آنها را پوشیده اند. اگر چکمه‌ها مربای سگ شما نیستند یا به سختی می‌توانید آن‌ها را روی پای دوست فوق‌العاده خود نگه دارید، Musher’s Secret Wax را امتحان کنید.بجای. مومیایی کردن را سخاوتمندانه روی پدهای پنجه و بین انگشتان پا بمالید تا یک سد محافظ ایجاد کنید و از تجمع برف جلوگیری کنید. برای بهترین نتیجه، باید ناخن ها و خز پنجه را کوتاه کنید.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

از گلوله های برفی اجتناب کنید – برخی از سگ ها – به خصوص آنهایی که خز بلندتر یا بافتی دارند – مستعد تجمع برف یا “گلوله های برفی” هستند که به قسمت زیرین، چاله ها و پنجه هایشان می چسبند. با افزایش اندازه این گلوله های برفی، سنگین می شوند و ممکن است پوست حساس سگ را بکشند. برف انباشته شده روی بدن توله سگ شما را به سرعت سرد می کند و گلوله های یخی که بین انگشتان پا قرار می گیرند می توانند باعث شکافتن آنها شوند. برای جلوگیری از این امر، هر از گاهی توقف کنید و سگ خود را بررسی کنید. برای جلوگیری از کشیدن دردناک مو، گلوله های برفی بزرگ را بین انگشتان خود له کنید و خز را به آرامی ماساژ دهید تا تا آنجا که می توانید برف بردارید. برای جلوگیری از گلوله های برفی مخوف، ممکن است بخواهید با استفاده از اسپری پخت و پز روغن نارگیل، نواحی مشکل دار را با لغزنده کردن خز، پیش درمان کنید.. فقط مطمئن شوید که یک منطقه کوچک را قبل از انجام همه کارها آزمایش کنید تا مطمئن شوید که سگ شما حساسیت ندارد. اگر گلوله های برفی برای سگ شما مشکل ساز است، کت و شلواری با پوشش شکم و پا گزینه بسیار خوبی است.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

از خطرات زمستانی اجتناب کنید – بهتر است قبل از اینکه سگ خود را به پیاده روی زمستانی ببرید، با وضعیت زمین آشنا شوید. به این ترتیب، قبل از اینکه سگ خود را رها کنید (در جایی که مجاز است) متوجه خواهید شد که آیا ریزش های شیب دار، دریاچه های یخ زده یا زمین های احتمالی بهمن وجود دارد یا خیر. اگر با توله سگ خود در مکانی جدید ماجراجویی می کنید، آنها را در بند نگه دارید یا 100% مطمئن باشید که برای ایمنی از دستورات صوتی پیروی می کنند. پرچم های قرمز خطر بهمن را بشناسیدو از جسارت در دریاچه های یخ زده خودداری کنید مگر اینکه در ارزیابی یخ بسیار با تجربه باشید. برف‌های شل در اطراف درختان (چاه‌های درخت) می‌توانند سگ را در صورت گیر کردن در آن خفه کنند. برای کاهش این خطر، اگر برف شدید و تازه باریده است و درختان بزرگی در اطراف وجود دارد، سگ خود را در بند نگه دارید یا در معرض دید قرار دهید تا بتوانید در مواقع اضطراری به سرعت آنها را بیرون بیاورید.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

آب – چه در حال پیاده‌روی، چه با کفش‌های برفی یا اسکی صحرایی با سگ خود باشید، آنها مطمئناً هیجان‌زده خواهند شد و سخت تلاش می‌کنند تا با شما عقب نمانند. مطمئن شوید که همراه سگ شما در طول سفر با دادن آب به آنها هیدراته می شود. اگر واقعاً به دنبال آن هستید، حتی می توانید مقدار کمی از مخلوط نوشیدنی الکترولیت را با سگ خود به اشتراک بگذارید. یک قانون سرانگشتی خوب این است که هر زمان که آب می خورید به آنها آب بنوشید. ما عاشق این کاسه های تاشو سگ هستیم زیرا بسیار سبک وزن، بسته بندی و مقرون به صرفه هستند. اگر از طرفداران پک هیدراتاسیون هستید ، ممکن است بتوانید با خم شدن به پایین و پاشیدن جریان کوچک آب در زاویه، به سگ خود آموزش دهید که از آن بنوشد.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

غذا و درمان – بدن شما برای گرم ماندن در زمستان کالری بیشتری می سوزاند و همین امر در مورد سگ ها نیز صدق می کند. ورزش‌های زمستانی معمولاً ورزش‌های شدید در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین حتماً تنقلات زیادی به همراه داشته باشید تا هم خود و هم توله‌تان به طور مداوم انرژی داشته باشید. اگر در هنگام صرف غذا بیرون هستید ، کاسه سگ خود و یک وعده غذایی دلچسب از غذای او را در یک کیسه قابل درزگیری بیاورید. ما در زمستان یک ظرف دربسته از غذای سگمان را در ماشین نگه می داریم و برای هر موردی ممکن است. غذاهای آموزشی فراوانی را بارگیری کنید تا به آنها برای نزدیک ماندن و تعامل با شما در طول سفر پاداش دهید. این کیسه غذا خوردن هر چیزی از کیبل خشک گرفته تا گوشت تازه را در حین حرکت آسان می کند.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

پد نشستن – اگر هوا سرد باشد، با توقف حرکت، دمای بدن شما به سرعت کاهش می یابد. این ایده خوبی است که یک پد خواب فوم سلول بسته یا پد نشیمن (بسته به جثه سگتان) بسته بندی کنید تا هنگام استراحت شما و سگتان را از زمین عایق بندی کند. یک پد فوم کمی حجیم است، اما سبک وزن است و به راحتی به بسته شما بسته می شود. در صورت بروز شرایط اضطراری، از داشتن آن خوشحال خواهید شد، به خصوص اگر برف روی زمین باشد.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

پروتکل پس از کوهنوردی – مهم نیست که توله سگ شما چقدر به سرما مقاوم است، وقتی از حرکت باز می ایستد – به خصوص وقتی خیس است – احتمالاً سرد می شود. ما یک حوله خشک سریع در ماشین نگه می داریم تا سگ خود را در ماه های پاییز و زمستان کاملاً خشک کند. بند ها، ژاکت ها یا چکمه های خیس را درآورید و به خشک کردن پاها، پنجه ها، شکم و کشاله ران توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این نواحی بیشترین اشباع را دارند و طولانی ترین زمان برای خشک شدن دارند. ما همیشه به سگ خود یک نوشیدنی پیشنهاد می کنیم تا مطمئن شویم وقتی به ماشین می رسیم به خوبی هیدراته شده است و برای تقویت رفتار خوب و همکاری با روال عادی پس از کوهنوردی، به سگمان پیشنهاد می کنیم.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

ماشین – ایده خوبی است که یک پتو در ماشین داشته باشید تا سگ شما مکانی دنج برای جمع شدن و خوابیدن بعد از ورزش شدید داشته باشد – ما از طرفداران پر و پا قرص این شرپا فلیس ضدآب از Oceas هستیم . اگر سفر مخصوصاً مرطوب یا خیلی سرد بود، می‌توانید یک حوله حمام سگ بپوشید تا به خشک شدن بیشتر سگ‌ها کمک کند و از سرد شدن آنها در هنگام مرطوب جلوگیری کند. اگر قصد دارید توله سگ خود را در حالی که برای صرف غذا در راه خانه بیرون می روید در ماشین رها کنید (با فرض اینکه دما خیلی زیاد نباشد) این می تواند مفید باشد. در نهایت، ما بانوج ماشین سگ خود را دوست داریم. سگ شما را ایمن و در صندلی عقب نگه می دارد و از خود صندلی ها در برابر گل و خراش محافظت می کند. فقط زمانی که نیاز به تازه کردن دارد آن را در ماشین لباسشویی بیندازید. صادقانه می‌توانیم بگوییم که این یکی از بهترین خریدهایی است که تا به حال به عنوان صاحب سگ‌هایی که سبک زندگی فعال در فضای باز داشته‌ایم، انجام داده‌ایم.

10 نکته برای پیاده روی با سگ خود در زمستان

کیسه های DOO-DOO – همیشه مهم است که سگ خود را با جمع کردن زباله ها تمیز کنید، اما به ویژه هنگامی که باران یا برف می بارد تا از ورود آلاینده ها به سیستم های آبی ما جلوگیری شود. اگر کوله پشتی حمل می کنید، یک زیپلاک گالن یا OPsak به شما کمک می کند تا از بوها جلوگیری کنید، اگر مجبور هستید کیسه های مدفوع را برای مسافت کوتاهی ببندید. اگر سگ شما کوله پشتی حمل می کند ، می توانید یکی از جیب ها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و از او بخواهید که کیسه های مدفوع خود را حمل کند.

سگ های برفی بهترین هستند! و به قول معروف، سگ خسته سگ خوبی است، پس بیرون بروید و با دوستان پشمالوی خود کمی تفریح ​​زمستانی داشته باشید! امیدواریم این نکات به سرگرمی بیشتر در تفریحات زمستانی برای سگ شما و همچنین برای صاحبان سگ دلسوز مانند شما کمک کند. اگر این مقاله را دوست داشتید، احتمالاً از 14 نکته ما برای پیاده روی و کوله پشتی با یک پست سگ لذت خواهید برد .درباره نویسنده

هدر الدریج یک کوله گرد ماهر و از علاقه مندان به کمپینگ است. او در دوران جوانی در سفرهای کمپینگ زمستانی و صخره نوردی دندان هایش را برید و سپس بیش از 6000 مایل از طولانی ترین مسیرهای آمریکا را طی کرد. او اکنون در مزرعه‌ای در اورگان زندگی می‌کند و در آنجا به‌عنوان تستر، نویسنده و عکاس تجهیزات تمام وقت کار می‌کند.
اشتراک گذاری