کمپینگ با موتورسیکلت
کمپینگ با موتورسیکلت

کمپینگ با موتور سیکلت آزادی ای را که سفر با دو چرخ ارائه می دهد گسترش می دهد و دنیایی از تجربیات را برای شما باز می کند. مشکلی که اکثر تازه واردان به این نوع سفر و جانبازان به طور یکسان تجربه می کنند، شوک برچسب قیمت تجهیزات کمپینگ سبک و جمع و جور است که برای این فعالیت مناسب است.
با چند خرید هوشمندانه و نکات زیر، می‌توانید بدون هدر دادن پول خود سفر با موتورسیکلت را تجربه کنید.

کمپینگ با موتور

اگر شما هم با نام تفریح، یاد تفریح های ساده و قدیمی می افتید، باید به شما بگوییم که نوبت به آن رسیده تا تفریح های جدید و پر چالش تر را انتخاب کنید. همه ما دوست داریم که در طول سال خوبی داشته باشیم و خلاصه بگویم که احساس سرزندگی و شادابی کنیم.  اما از سفر با ماشین، هواپیما و … خسته شدیم. کمپینگ با موتور، یک سفر جذاب برای شما خواهد بود به خصوص اگر بتوانید با موتور خوب رانندگی کنید.

در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با کمپینگ با موتور و جزئیات تفریح با این وسیله نقلیه صحبت کنیم. بنابراین، در صورتی که علاقه مند به سفر کردن با موتور می باشید، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

کمپینگ با موتور

کمپینگ با موتور؛ سفری با لذت یا با چاشنی خطر؟

کمپینگ با موتور؛ سفری خطرناک یا ایمن؟!

شاید بسیاری از شما در رابطه با سفر کردن با موتور، حتی فکر هم نکرده اید. چرا که تصور می کنید کمپینگ با موتور می تواند برای شما خطرناک و غیر ایمن باشد. اما واقعیت این است که سفر کردن با موتور در بسیاری از کشورهای جهان رایج است و یک نوع تفریح فوق العاده می باشد.

کمپینگ با موتور، می تواند یک سفر ایمن برای شما باشد. به خصوص اگر با کمک یک سری روش های ایمنی، ایمنی موتور خود را بالاتر ببرید. البته باز هم برای سفر کردن با موتور، باید احتیاط بیشتری کنید و موتور خوبی را نیز انتخاب کنید.

کمپینگ با موتور

ویژگی های یک موتور خوب برای سفر کردن

قطعا یک وسیله نقلیه، باید دارای ویژگی های مناسبی باشد تا بتوانیم آن را به عنوان یک وسیله نقلیه خوب برای سفر کردن انتخاب کنیم. موتور سیکلت نیز اگر بخواهد به عنوان یک موتور خوب برای کمپینگ انتخاب شود، باید دارای ویژگی های مختلفی باشد. از جمله ویژگی های یک موتور خوب برای سفر کردن، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • داشتن برند معتبر

یکی از مهم ترین ویژگی  های یک موتور خوب برای کمپینگ این است که برند معتبری داشته باشد. در واقع، در صورتی که برند موتور معتبر نباشد، احتمال خرابی آن افزایش پیدا می کند و به راحتی نیز نمی توان قطعات مورد نیاز آن را پیدا کرد.

یک موتور خوب برای سفر کردن، موتوری است که به صورت تورینگ به تولید رسیده باشد. البته در کشور ایران، امکان خرید تورینگ وجود ندارد و بهتر است که برای خرید هر نوع موتور برای کمپینگ، با افرادی که در این زمینه متخصص هستند، مشورت کنید.

کمپینگ با موتور
  • داشتن استهلاک بسیار کم

یکی از مهم ترین ویژگی های یک موتور خوب برای کمپینگ این است که استهلاک کمی داشته باشد. در صورتی که موتور شما دچار خرابی است و استهلاک آن نیز بالا رفته است؛ بهتر است که اقدام به سفر کردن با آن نکنید.

مانند هر وسیله نقلیه ای که قرار است با آن دل به جاده بزنید، بهتر است که ابتدا موتور خود را چک کنید تا دچار خرابی نشده باشد.

  • امکان تعمیر موتور در هر یک از شهرهای کشور ایران

برخی از برندهای موتور در کشور ایران، دارای گارانتی معتبر نیستند و امکان تعمیر آن ها فقط در برخی از شهرها و توسط برخی از افراد وجود دارد. در صورتی که قصد کمپینگ با موتور را دارید، توصیه می کنیم که حتما یک موتوری را انتخاب کنید تا در صورت خرابی، بتوان در هر شهری آن را تعمیر کرد.

در صورتی که موتور شما دارای برند معتبری است، با خیالی راحت دل به جاده بزنید و از سفر کردنتان لذت ببرید.

  • داشتن فضای کافی برای گذاشتن وسیله های مورد نیاز سفر

شاید دوست داشته باشید وسیله های مختلف مانند لباس، لوازم ورزشی، اسباب بازی و … را به همراه خودتان به کمپینگ ببرید. در این حالت، بسیار مهم است که یک موتور سیکلت امکان گذاشتن وسیله های مختلف مورد نیاز را برای شما فراهم کند. داشتن باکس در یک موتور سیکلت، در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

کمپینگ با موتور و نکات مهم آن

نکات بسیار مهم برای کمپینگ با موتور

حال که با ویژگی های یک موتور خوب برای سفر کردن آشنا شدیم، شاید وقت آن رسیده که یک سری نکات را برای سفر کردن با موتور به شما توصیه کنیم.

  • با موتور طولانی سفر نکنید!

مهم ترین نکته این است که مسافت های طولانی سفر با موتور را به چند بخش مختلف تقسیم بندی کنید. به طور مثال، اگر قرار است 600 کیلومتر با موتور سفر کنید، حتما هر 150 کیلومتر بایستید و استراحت کنید.

کمپینگ با موتور
  • همراه خوبی برای خودتان انتخاب کنید!

داشتن همراه خوب برای کمپینگ با موتور، اهمیت بسیار زیادی دارد. بهتر است که به صورت تنها با موتور سفر نکنید چون خطراتی در کمین شما خواهد بود. یک همراه خوب، می تواند برای شما مزیت های بسیار زیادی داشته باشد که یکی از بزرگ ترین این مزیت ها، لذت بردن از سفرتان است.

  • تمامی ابزارهای مورد نیاز و ضروری را به دنبال خود بیاورد!

ممکن است در طول کمپینگ با موتور، نیاز به استراحت کردن، خوردن غذا و … داشته باشید. حتی در برخی از موقعیت های حساس نیاز شما به مواد غذایی در طول راه افزایش پیدا می کند و ممکن است دسترسی زیادی به مغازه ها و فروشگاه های مختلف نداشته باشید.

به همین خاطر، توصیه می کنیم که تمامی ابزارهای مورد نیاز و ضروری برای سفر را به دنبال خودتان بیاورید که در طول سفر دچار مشکل نشوید.

  • قبل از زدن دل به جاده، جاده را بررسی کنید.

اگر می خواهید دل به جاده بزنید و با موتور یک سفر خاص را تجربه کنید، باید بگوییم که دست نگه دارید! بهتر است قبل از زدن دل به جاده، جاده را بررسی کنید تا در رابطه با ایمنی جاده و شرایط آن اطلاعات خوبی کسب کنید.

کمپینگ با موتور

سخن پایانی

کمپینگ با موتور، احساس بسیار خوبی به شما خواهد داد. شما می توانید با این کار، از طبیعت پیرامون خودتان لذت ببرید و احساس رضایت کنید. با خیالی راحت از هوای آزاد کیف می کنید و به دنبال مقاصد تفریحی جذاب خواهید بود.

اگرچه کمپینگ با موتور، جذابیت های بسیار زیادی دارد. اما باید بدانید که با هر روشی نمی توان این سفر را انجام داد. بهتر است که به نکات و توصیه هایی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، توجه داشته باشید.

اشتراک گذاری