کمپینگ
برنامه ریزی یک کمپینگ خانوادگی اقتصادی

راه­های بسیاری برای کاهش هزینه ­های کمپینگ یک خانواده وجود دارد. این راهنمایی­ ها به شما کمک خواهند کرد تا هزینه­ ها را کاهش دهید و یک سفر خاطره انگیز را تجربه کنید.

لوازم کمپینگ

اجاره کردن یا قرض گرفتن تجهیزات کمپینگ

برای سفر گاهی اوقات به تجهیزاتی نیاز دارید که شاید خودتان نداشته باشید. به جای خرید آن وسیله بهتر است اول از دوستان یا خانواده­تان قرض بگیرید. در صورتی که کسی از آشنایان شما تجهیزات مخصوص لازم را نداشت, می­توانید آن را از سایت­ ها یا مغازه به صورت دست دوم خریداری کنید.

کمپینگ

به مناطق نزدیک خانه ­تان سفر کنید

گردش و سفر به مناطق نزدیک خانه هزینه­های کلی سفر، به خصوص هزینه­ی بنزین یا بلیط حمل و نقل را کاهش می­دهد.

غذای ساده کمپینگ

غذاهای ساده درست کنید

هزینه خورد و خوراک یکی از بخش­های مهم در افزایش یا کاهش هزینه سفر است. با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه می­رسیم که خرید مواد اولیه بیشتر خوراک­ها بسیار ارزان­تر از رستوران­های معمولی یا لوکس تمام می شود و با تهیه غذای خودتان می­توانید در هزینه­ها صرفه جویی کنید.

 هیزم جمع کنید

به جای خریدن زغال برای پختن و کباب کردن می­توانید از تکه­های چوب خشک که در طبیعت وجود دارند استفاده کنید و هیزم مورد نیاز را از اطراف جمع کنید. اما این به معنی آسیب رساندن به طبیعت خصوصا درختان نیست. به هیچ عنوان درختان یا شاخه زنده­ایی را برای تهیه هیزم از بین نبرید. بلکه از تکه چوب­های رها شده در طبیعت استفاده کنید و فاصله کافی با درختان را هنگام برپایی آتش رعایت کنید.

هیزم کمپینگ
به ایمنی در حمل هیزم در طبیعت دقت کنید

زمانبندی مناسب

تعطیلاتی مثل اعیاد و تابستان اوج مسافرت­ها است. در این زمان مکان­های توریستی بسیار گران­تر از نرمال هستند. بهتر است در این زمان­ها از مسافرت به مکان­های توریستی پرطرفدار پرهیز کنید و در عوض در بازه زمانی دیگری که بسیاری از تورها به دلیل نداشتن توریست تخفیف­های ویژه می­گذارند دیدن کنید. به طور مثال در عید به جای رفتن به یک شهر توریستی معروف به مناطق اطراف شهر خود بروید و بعد از تعطیلات و با تخفیف تور­ها به شهر مورد علاقه خود بروید. به این ترتیب با هزینه­ی کمتر می­توانید سفر کنید.

برنامه ریزی برای کمپینگ

تفریحات کم هزینه و لذت­بخش

هرکس سبکی خاص برای لذت بردن از تعطیلات را دارد. برخی گذراندن یک شب در بیابان یا جنگل را به ماهیگیری و نشستن در ساحل ترجیح می­دهند. لیستی از تفریحات کم هزینه و لذت بخش را تهیه کنید تا در سفر آن­ها را با خانواده یا دوستان­تان انجام دهید. کارت بازی، پیاده­روی، بازی­های گروهی توپی و… می­تواند سفر شما لذت بخش­تر کند. برای تفریحات سفرتان برنامه ریزی کنید تا سفری با قیمت مناسب­تر و لذت بخش­تر داشته باشید.

سرگرمی در کمپینگ
از بچه ها توقع نداشته باشید تنها منظره ببینند و از هوای پاک لذت ببرند آنها به اندازه شما از یک هفته کاری خسته نیستند

گنج بازی (Geocaching)

یک بازی هیجان انگیز و کم هزینه که می توانید به صورت گروهی و خانوادگی بازی کنید. گنج بازی یک بازی هیجان­انگیز برای بچه­ها و بزرگسالان است. Geocaching یک برنامه شامل مجموعه مختصات­ها است که به گنج منتهی می­شود. . به صورت آنلاین یک مکان جغرافیایی نزدیک را جستجو کنید و مختصات را در GPS یا تلفن خود تنظیم کنید و یک وسیله را در آن­جا قرار دهید. سپس با همسفران خود به دنبال گنج­تان بگردید.

در آخر

با برنامه­ریزی دقیق و توجه به نکات گفته شده می­توان تا حد زیادی از هزینه­های اضافی سفر کاست و یک سفر دلپذیر و خاطره­انگیز در کنار دوستان و خانواده­تان تجربه کرد.

اشتراک گذاری