تکنیک های کاربردی برای یک کمپینگ هیجان انگیز و اقتصادی
تکنیک های کاربردی برای یک کمپینگ هیجان انگیز و اقتصادی

همه­ی ما وقتی به گذشته نگاه می­کنیم تنها لحظاتی خاص را به خاطر می­آوریم و روزمرگی، کارهای بی­پایان و تکراری روز را فراموش خواهیم کرد. برخی از این خاطرات خوش مربوط به مسافرت و کمپینگ در یک منطقه زیبا و هیجان انگیز با عزیزمان است. لحظاتی خاص که در ذهن­مان حک شده است. آخرین بار کی به مسافرت رفته­اید؟ کی به دامان طبیعت پناه برده­اید و آیا فارغ از تمام مشکلات و دل نگرانی­ها از زندگی لذت برده­اید؟ عمر ما در گذر است و بهترین کار این است که زمان­های شگفت انگیزی برای خودمان و خانواده یا دوستانمان رقم بزنیم. افزایش مداوم هزینه­ها، اقامتگاه­ها و هتل­ها و… شرایط رفتن به یک سفر خوب و رویایی را از اکثریت مردم سلب کرده است. اما باز هم می­شود راهی برای مسافرت ارزان پیدا کرد.

اگر با تکنیک­های کاهش هزینه آشنا باشید، می­توانید با هزینه­ای بسیار کمتر از معمول سفر کنید. قبل از سفر کردن باید 6 تا مورد را بررسی کنید تا بتوانید یک سفر خوب و خاطره­انگیز با هزینه کمتر داشته باشید.

تکنیک های کاربردی برای یک کمپینگ هیجان انگیز و اقتصادی

شش سوال مهم قبل از گردش و سفر

شما قبل از سفر باید در مورد شش موضوع برنامه­ریزی کنید و تصمیم بگیرید. کجا می خواهید بروید؟ با چه وسیله­ایی به مسافرت برویم؟ شب را کجا بمانیم؟ کی به مسافرت برویم؟ در سفر چه چیزی بخورم؟ و مهم­تر از همه چطور خرج کنیم؟ با برنامه­ریزی دقیق درباره این موضوعات می­توانید هزینه­هایتان را کاهش دهید.

مقصد

به کجا برویم؟ روش­های مختلفی برای کمپینگ وجود دارد. شما در ابتدا مقصد و نوع سفر خود را باید مشخص کنید. جستجو در طبیعت، اقامت یک شبه در چادر، بیابان­گردی، رفتن به شهرهای توریستی و… می­تواند یکی از انتخاب­های شما باشد. مقصدتان را متناسب با علایقتان انتخاب کنید و بعد با کمک تکنیک­های هزینه­های سفر خود را کنترل و کاهش دهید. اگر به طبیعت­گردی علاقمند هستید، مناطق اطراف خود را با بگردید و هزینه­های اقامت، رفت و آمد و خوراک را در آن شهرها با هم مقایسه کنید. انتخاب مقصد می­تواند بعد از مقایسه گزینه­های بعدی و پیدا کردن شهر مناسب تغییر کند.

زمان مناسب سفر

در تابستان و تعطیلات، افراد زیادی به مسافرت می­روند و در این زمان قیمت بلیط­ها و اقامتگا­ه­ها از هر زمان دیگری بیشتر است. بهترین زمان برای مسافرت و گردش زمانی است که بسیاری از افراد از مسافرت برگشته­اند. در این بازه­های زمانی تور­های زیادی تخفیف می­گذراند و بلیط­های وسایل نقلیه قیمت مناسب­تری دارند. 

وسیله نقلیه

چطور به مسافرت بریم؟ بهترین وسیله برای حمل و نقل و رسیدن به مقصدتان چیست؟ ماشین، اتوبوس، قطار یا هواپیما؟ بلیط­های لحظه آخری به طور معمول از قیمت­های پایین­تری برخوردار هستند. با مقایسه مسافت، زمان و هزینه بلیط­ها می توان در هزینه­های سفر صرفه­جویی کرد. به طور مثال در سفر­های طولانی قطار می­تواند جایگزین هواپیما شود که هزینه­های کمتری دارد. برخی اوقات بلیط­های قطار در اوج مسافرت­ها نایاب و بلیط هواپیما گران­تر از همیشه می شود. اگر قصد مسافرت در اوج سفر­ها را دارید؛ بهتر است چند ماه زودتر برای خرید بلیط خود اقدام کنید.

مکان

 برنامه­ها و اپلیکیشن­هایی وجود دارند که تخفیف­های هتل­ها و اقامتگاه­ها را اعلام می­کنند و شما می­توانید آنلاین مکان مد نظر خود را رزرو کنید. برای کاهش هزینه­های اقامت در صورتی که چادر مسافرتی دارید می­توانید شب را در محیطی آرام و ایمن بگذرانید. همچنین اقامتگاه­های محلی و روستایی گزینه مناسبی در این شرایط نیز است.

خانه سرگرمی
اشتراک گذاری